Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.11.2018 09:12:54 

Barbucha

coursing
Coursing
 
 
 
 
 
K tomuto sportu jsme "přičichly" poprvé na táboře ve Svojanově v létě  08. Hned od začátku byla Barča nadšená a projevily se v ní lovecké pudy. (Buhužel je rozvíjela s některými psími kamarády i v lese, ale snad už pochopila, že u coursingu může, ale v lese ne!!!)
Ve Svojanově patřila mezi coursingové nadšence, dokonce za to dostala ocenění.
Když jsme chtěly pokračovat dále, tak jsme ale zjistily, že v Brně to s coursingem není zrovna moc růžové.  V průběhu roku jsme byly tedy pouze na jednom tréninku v Blansku na konečném navijáku a od té doby nic.... více viz sekce VÝLETY A JINÁ DOBRORUŽSTVÍ.
 
No a konečně po dlouhé době se v Brně začalo opět trénovat, a dokonce tu jsou možnosti dvě. S Českým psem a s brněnským coursingovým klubem - viz odkazy.
 
 
Lovec roku 26.6. 2010  Pohořelice u Brna
 
Tak jsme se s Bárou vydaly na naši první soutěžní coursingovou akci. Bylo změněno místo konání a muselo se dojet do Pohořelic. Je tam moc pěkný plac na běhání, ale dopravit jsme se zvládly hlavně díky Kristýnce s Lindou a Taminkou, které nás odvezly až do Pohořelic. Již cesta byla pěkná a napínavá, protože jsme se podívaly do okolních polí na zajíce, koroptve a málem se stal karambol s kuřátky, která se batolila za ní. Naštěstí to dobře dopadlo, nikoho jsme nezajely a dobře dojely. Jela s námi ještě Lenka s Angie, tak jsme měly s Barčou prima společnost. 
Na místě jsme se seznámili s dalšími prima lidmi...Jarkou a spol. z Otrokovic.
Baruška běžela v prvním kole s Ronym a Luskem. Ve druhém kole s Ronym.
Podařilo se jí v prvním kole vyběhat 88 bodů. Na druhé jsem se zapomněla podívat, ale Barča vyhrála krásné 3. místo v kategorii do 45cm bez PP. 
Fotečky jsou zde:
 
  
 
 
                      
 
 
 
 
 
 
 
Licenční běhy Radslavice u Přerova 4.4.2010
Koukám, že jsem letošní tréninky zapomněla vkládat...byli jsme letos vyběhat 2 licenční běhy v párech. Jeli jsme si do Radslavic u Přerova, kde se běhalo v rámci Hanáckého poháru.  Teď nám ještě zbývá jeden sólový běh, tak doufám, že se nám ho zadaří zaběhnout ještě letos. Bohužel se nám hodně kryjí termíny s jinými akcemi. Běhy u Přerova byly trochu dobrodružné, běhalo se až do tmy, ale nakonec jsme to zvládli i my i Artušek. BArča měla za parťáka krásnou kříženečku Nelinku z Ostravy.
 
Trénink Dvorská 20.12. 2009 - Vánoční coursing s Českým psem
 
Konečně je to tady, konečně vyšlo počasí a po mnoha odložených trénicích kvůli nepříznivým podmínkám, jsme se dostavily s Barčou na vánoční mrazivý trénink.
 
Ráno bylo šedavé a všichni i přes všechno oblečení byli řádně promrzlí.
Po prezentaci s odevzdáním psího dárečku jsme si odběhli první kolo. Náš spoluzávodník to po tomto běhu vzdal a jako sposta jiných odjel domů. Díky tomu byly další běhy rychleji po sobě a také se běhalo na dvou navijácích zároveň.
Janča s Matym obětavě natahovali navijáky (Maty ho nechtěl pustit z ruky...asi se chtěl zahřát). Po prvním běhu začalo svítit sluníčko, a tak to bylo na mraze mnohem příjemnější. Sníh se prášil psům za tlapkami a pánečci se v pauzách mezi běhy občerstvovali zabijačkovou polévkou, párkem v rohlíku nebo aspoň něčím horkým tekutým....
Nakonec jsme stihli každý z vytrvalců, kteří vydrželi až do konce, minimálně 4-5 běhů. Byla to paráda a psiska byla úžasně utahaná. Každý hafík si odnesl dáreček pod stromeček a jeli si užívat vánoční pohodu.
 
Za fotky děkuji Katce, Gwen a Wami. (viz odkazy)
 
 
 
   
 
            
       
         
 
   
 
   
 
 
Trénink Medlánky 28.10. 2009
Brněnský coursing - 4 běhy. První dva s Peruáncem Henrym, další s vlčákem a poslední běh s Fenixem Vipetkem od Simony.
Za fotečky děkujeme Andy - zde
a Denise - zde
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trénink 25. října 2009 dostihová dráha  Dvorská
 
Další trénink, tentokrát od Českého psa. První běh s pudlíkem Billem a další běh s labradorskými retrívry.
 
1. běh:
     
 
      
 
2. běh:
 
 
 
   
 
   
 
Pár foteček od fotografů zde. Mnohokrát za ně děkujeme!!! 
 
 
Trénink Panská Lícha Brno - 11. října 2009
 
V sobotu před tréninkem to vypadalo, že bude zrušen pro nepřízeň počasí, ale ráno po probuzení azúro!!! Tak jsme vyjely s Baruš nahoru a azúro mizelo. Protože jsme byly na místě o dost dřív, tak jsem Barče hodila pár disků, obešly jsme koníky a pak už to začalo. Po přejímce peněz začalo pršet a každý prosil nebe, aby moc nezlobilo...
Nakonec Barča běžela 3 běhy a  úplně úžasný zážitek dovršila prochajda s Evou Viskotovou a Artuškem.
 
Nakonec posuďte sami na fotkách od Katky a Gwen
 
 
 
A výběr fotek Barušky:
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
          
 
 
 
     
 
     
 
 
 
 
Paničko, už ten střapec nechci ani vidět!!!! Pojď už domů!!! 
 
 
Svatováclavský trénink MEDLÁNKY 
coursinkový klub Brno 28.9.2009
 
Tak jsme se jako náhradníci dostaly na trénink od klubu Brno. Bylo nádherné počasí, hned v buse jsme se potkali se Simonou Fenixem a jejich kamarádem Honzou, který nám pak dělal společnost a fotografa. Bohužel vyšly pouze tyto dvě fotečky, ale na jedné z nich řádí naše psiska přímo na rozletové ploše :-) To nám trochu nedošlo, že se to nesmí... ale snad nám to prominuli. Zkrátka jsme si všichni ten den užili úplně nádherně.
 
 
 
 
 
 
 
 
První oficiální trénink
dráha Dvorská (Český pes)
8.8.2009
 
Na tento trénink jsme se přihlásily do začátečníků, přestože Barča už několikrát běžela, a to i ve dvojici. Chtěly jsme si to vše vyzkoušet pořádně, v klidu a tak, jak se má. Jako první bylo teoretické seznámení s tímto sportem a jeho pravidly. Pak následoval zkušební běh na rovince (asi 100m), jeden mensí okruh a potom větší asi 400m okruh s různými kličkami.
Barča byla nadšená a nikdy se jí nechtělo od střapce odejít, ale co se dá dělat...ostatní taky chtěli běhat.
Příště půjdeme zase a už do pokročilejších.
 
Nějaké fotečky od Peťky Marečkové a Lambry a Gwen.
 
 
       
 
     
 
 Kratší okruh:
 
        
   
 
Druhý okruh:
 
     
 
     
 
 
A mám ho!!!
Ještě hra na konec...ale jen pro ty, co mají ještě sílu běhat :
 
       
 
       
 
A pár foteček ode mě z mobilu:
 
            
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist